Phishing Phishing

Phishing

Ak vám toto slovo nápadne pripomína anglický výraz pre rybolov “fishing”, nie je to náhoda. Aj techniky podvodníkov totiž fungujú tak, že sa vás snažia v mori onlinu uloviť na nejakú návnadu, ktorou môže byť napríklad zľava, neuveriteľná ponuka, naliehavá prosba či výstraha. 

 

Kedy ide o  phishing?

  • Podozrivé e-maily alebo správy: E-maily a správy, ktoré vás vyzývajú na zadanie osobných údajov, môžu byť phishingové. Skontrolujte, či je odosielateľ skutočne od Raiffeisen Banky.
  • Falošné webové stránky: Skontrolujte adresu webovej stránky. Phishingové stránky môžu vyzerať identicky ako oficiálna stránka banky, ale adresa URL bude mierne odlišná.
  • Neobvyklé požiadavky: Raiffeisen Banka nikdy nepožaduje citlivé informácie, ako sú heslá alebo kompletné údaje z platobných kariet (číslo, platnosť, CVV) prostredníctvom e-mailu alebo textových správ.
  • Gramatické chyby a neobvyklý jazyk: Phishingové správy často obsahujú gramatické chyby a nezvyčajný jazyk.

 

Pozor na podvodné SMS: Hrozí smishing aj vám?

Prišla vám niekedy SMS správa z neznámeho čísla so žiadosťou o okamžité konanie? Možno sa vás podvodník snažil zneužiť prostredníctvom tzv. smishingu.

Zistiť viac o hrozbe

Ako sa nenechať okradnúť na inzertných portáloch a online bazároch

Radi predávate a nakupujete veci na inzertnom portáli či online bazári? Často tam však narazíte na bazárových podvodníkov. Ako sa pred nimi chrániť?

Zistiť viac o hrozbe

Pozor na podvodné e-shopy. Viete, ako ich spoznáte?

Online nakupovanie je síce rýchle a pohodlné, no prináša aj možné riziká a ako kupujúci sa môžeme ľahko stať obeťou podvodu. Viete, ako spoznať podozrivý alebo podvodný e-shop?

Zistiť viac o hrozbe

Tlačiť
www.raiffeisen.sk | Kontakt 0850 850 555 | © 2021 Tatra banka, a. s., organizačná zložka podniku - Raiffeisen banka
https://www.raiffeisen.sk/raifkujtebezpecne/phishing/