Scam Scam

Scam

SCAM (podvod) je podvodná aktivita, ktorej cieľom je oklamať ľudí a získať ich peniaze, osobné údaje alebo iné cenné informácie. Útočníci často používajú rôzne metódy, ako sú falošné e-maily, webové stránky, telefonáty alebo textové správy, ktoré vyzerajú dôveryhodne a legitímne. 

Ako zistíte, že ide o SCAM?

  • Neočakávané ponuky: Sú to ponuky, ktoré vyzerajú príliš dobre na to, aby boli pravdivé. Ako sú veľké výhry, dedičstvá alebo nevyžiadané finančné ponuky.

  • Podozrivé odkazy a prílohy: Správy často obsahujú odkazy alebo prílohy, ktoré môžu obsahovať škodlivý softvér alebo viesť na falošné webové stránky.

  • Žiadosť o citlivé informácie: Dôveryhodné inštitúcie, vrátane Raiffeisen Banky, nikdy nepožiadajú o heslá ani čísla platobných kariet. 

  • Naliehavý tón alebo výhražky: Podvodníci môžu používať taktiky zastrašovania alebo vytvárať pocit naliehavosti.

 

Lákavá reklama na rýchly zisk? Dajte si na ňu pozor

Natrafili ste na reklamu, ktorá sľubuje rýchly zisk pri investovaní len pár eur? Dajte si pozor. Pravdepodobne ide o investičný podvod. Ako ho rozpoznať?

Zistiť viac o hrozbe

Ako sa nestať obeťou dovolenkového podvodu

S podvodnými praktikami sa roztrhlo vrece a nenechajú na seba čakať ani v aktuálnom dovolenkovom období. Pozor si dávajte napríklad pri rezervácii ubytovania.

Zistiť viac o hrozbe

Podvodné e-maily: Nenechajte sa kvôli svojej dobrosrdečnosti oklamať

Mnohí Slováci prekypujú dobrosrdečnosťou a ochotou pomáhať. Často sa preto stávajú obeťami podvodníkov, ktorí ich láskavosť zneužívajú vo svoj prospech. Ako sa nenechať nachytať?

Zistiť viac o hrozbe

Tlačiť
www.raiffeisen.sk | Kontakt 0850 850 555 | © 2021 Tatra banka, a. s., organizačná zložka podniku - Raiffeisen banka
https://www.raiffeisen.sk/raifkujtebezpecne/scam/