5 tipov na pekné výlety, kde nestretnete veľa ľudí

| 15.07.2020 | 4 minúty čítania

5 tipov na pekné výlety, kde nestretnete veľa ľudí

Leto sa rozbieha, teploty stúpajú a vonku sa zdržuje čoraz viac ľudí. Hoci ohrozenie z ochorenia COVID-19 už nie je také priamočiare, ako pred mesiacom, stále je prítomné. Ak máte radi výlety, ale chcete sa vyhnúť davom, prečítajte si našich 5 tipov na miesta Slovenska, kde takmer nikto nechodí, a užite si ich bez problémov.

Asi vám nemusíme opakovať, že Slovensko je krásna krajina, kde je stále čo objavovať. Ak ste doteraz nenavštívili notoricky známe turistické a výletné atrakcie, je celkom možné, že o nasledujúcich miestach ste ešte nepočuli. Alebo sa, naopak, známym výletným miestam vyhýbate, aj keď vonku práve nezúri pandémia a miesta bez ľudí priam vyhľadávate. V takom prípade ste o našich tipoch už počuli a možno ich aj poctili návštevou. Prečo ich však nenavštíviť znovu?

1.Fialková dolina  

Územie hlavného mesta, to nie sú len nákupné strediská a Dunaj. Devínske Karpaty sú oblasťou rozprestierajúcou sa medzi bratislavskými mestskými časťami. Ich súčasťou je aj dobre skrytá prírodná rezervácia Fialková dolina. Hlboká dolina kaňonovitého rázu so zachovalými dubovo-hrabovými lesmi a s vzácnymi druhmi rastlín je ideálna pre ničím nerušené dvoj- až troj-hodinové túry. Vzhľadom na svoju paradoxnú odľahlosť (predsa len, sme na území hlavného mesta) tu absentuje turistické značenie. Pri prechádzke rešpektujte fakt, že ide o chránené územia.

2.Ľubochnianska dolina

Pri dolinách ešte ostaneme. Tá Ľubochnianska sa nachádza vo Veľkej Fatre a s dĺžkou 25 km je najdlhšou dolinou na Slovensku. 14 km od Ružomberka leží obec Ľubochňa, odtiaľ môžete vyraziť na pokojné rodinné výlety alebo cyklotúry. Nezabudnite navštíviť Studený gejzír, jazierko Tajch alebo zvyšky jediného fatranského plesa Blatné.

3.Turzovské jazero

Čo by to bolo za leto, keby ste sa nemohli okúpať? Len 3 km od mesta Gelnica uprostred Volovských vrchov sa nachádza Turzovské jazero, ktoré je napriek svojej malebnej kráse stále málo navštevované. Vedie k nemu niekoľko turistických chodníkov s rôznou náročnosťou a dĺžkou. V jazere s krištáľovo čistou vodou sa môžete kúpať na vlastné nebezpečenstvo. Atmosféru strateného času dotvárajú opustené budovy kúpeľov na brehu jazera, pretože v minulosti bola táto oblasť využívaná ako klimatické liečebné kúpele.  

4.Hadová

O Banskej Štiavnici platí, že kamkoľvek zabočíte, všade narazíte na niečo krásne. Hadová dokazuje toto tvrdenie. Nenápadná osada sa nachádza 30 minút pešo od sedla Červená studňa a vie o nej len málo ľudí. Príjemná lesná cesta vás dovedie až priamo do osady a vám sa naskytne nádherný výhľad na okolité Štiavnické vrchy. Pokračovať môžete ďalej do dediny Hodruša-Hámre alebo sa vrátite naspäť do Banskej Štiavnice a schladíte sa chutným nápojom na jednej z letných terás.

5.Poloniny

Poloniny sú naším najmenším národným parkom. Rovnako aj najmenej preskúmaným a takmer nedotknutým, preto tu pravdepodobne nenarazíte na rady turistov a preplnené parkoviská. Keď navštívite Park tmavej oblohy Poloniny, ocitnete sa na najtmavšom mieste na Slovensku. Nočnú oblohu tu môžete pozorovať v jej prirodzenej podobe, čo je dnes už vlastne unikát. V Poloninách vás čakajú aj drevené kostolíky, príťažlivá rusínska kultúra a krásna príroda plná chránených rastlín, húb a živočíchov.  

Či už sa rozhodnete pre západné, stredné alebo východné Slovensko, všade nájdete nenápadné prírodné poklady, ktoré sa oplatí preskúmať. Leto je na výlety ako stvorené, preto neváhajte, zbaľte rodinu a objavte niektorý z našich tipov.  

Tlačiť
www.raiffeisen.sk | Kontakt 0850 850 555 | © 2021 Tatra banka, a. s., organizačná zložka podniku - Raiffeisen banka
https://www.raiffeisen.sk/sk/o-banke/uzitocne-tipy/5-miest-ktore-mozte-navstivit/