MS v hokeji 2019: viete, aké sú silné aj slabé stránky našich súperov?

| 25.03.2019 | 4 minúty čítania

MS v hokeji 2019: viete, aké sú silné aj slabé stránky našich súperov?

Majstrovstvá sa už nezadržateľne blížia. Prežívame tento blížiaci sa hokejový sviatok o to viac, že sme hrdým partnerom slovenského tímu. V skupine A budeme čeliť súperom, ktorí nám zápas určite nedajú zadarmo. No nájdu sa aj súperi, pri ktorých budeme mať nádej pripísať si body.

Tieto krajiny sú našimi súpermi v skupine A

V skupine A sa okrem slovenského tímu budú o cenné kovy usilovať tímy z Nemecka, Fínska, USA, Francúzska, Dánska, Veľkej Británie a Kanady. Nie, nie sú to ľahkí súperi. Viete, kto z týchto tímov suverénne vedie v zbierke cenných kovov na majstrovstvách? Je to Kanada. Na svojom konte majú už 26 zlatých medailí, 14 strieborných a 9 bronzových.

Zápasom s USA začíname boj o cenné kovy

Na Majstrovstvách sveta v roku 2018 sa USA podarilo získať v Kodani bronzovú medailu. Sebavedomie tímu teda nechýba a určite sa budú usilovať doniesť si cenný kov aj z Bratislavy a Košíc. Z majstrovstiev si odniesli už 2 zlaté, 9 strieborných a 8 bronzových medailí. Bude to prvý súper, proti ktorému náš tím nastúpi. Tešiť sa na tento zápas môžete už 10. mája o 20:15.

Fínsko na vzostupe

Fíni získali počas majstrovstiev sveta v hokeji zatiaľ 2 zlaté medaily, 8 strieborných a 3 bronzové. Naposledy získali striebro v roku 2016 na majstrovstvách v Moskve. Fínsko sa nemusí javiť ako neprekonateľný súper, no práve podcenenie tímov, ktoré sa zlepšujú, môže byť chybou. Zápas s Fínmi hráme 11. mája o 20:15.

Kanadský fenomén

Kanadský tím stál na stupienku víťazov už 26-krát. Naposledy to bolo na majstrovstvách v roku 2016. Kanaďania majú ľadový hokej vo veľkej obľube. K tomu prispieva aj podnebie, ktoré umožňuje časť roka hrať na ľade aj vonku. Takú možnosť krajiny s teplým podnebím nemajú. Kanada je považovaná za jedného z favoritov v našej skupine. Tešiť sa môžete na veľmi zaujímavý zápas 13. mája o 20:15.

Nemecká oddychovka

Nemecku sa počas celej histórie majstrovstiev sveta v hokeji podarilo získať 2 strieborné a 2 bronzové medaily. Nepatrí síce medzi favorizované tímy, no pre nás je to veľmi dobrá príležitosť získať cenné body, ktoré nám môžu pomôcť pri postupe zo skupiny. Zápas, z ktorého budeme mať snáď radosť, môžete vidieť 15. mája o 20:15.

Francúzska pohoda

Dva dni po zápase s Nemeckom nastúpime proti francúzskemu tímu. Pre náš tím je to tiež dobrá príležitosť zregenerovať sa a pokúsiť sa získať body. Francúzi nepatria k obávaným súperom a zatiaľ sa nám v zápasoch s nimi darilo výborne. Možno sa z výhry budeme tešiť aj 17. mája od 16:15.

Veľká Británia ľavou-zadnou

Naposledy sa tím Veľkej Británie tešil z medaily v roku 1938, odvtedy sa ich snaha na cenný kov nepremenila. Náš tím však má ďalšiu príležitosť získať 18. mája o 20:15 body, ktoré nám pomôžu k postupu. Hokejisti budú mať síce len deň na regeneráciu, no verme, že sily im budú stačiť.

Dánska čerešnička na torte

Dáni, podobne ako Francúzi, nepatria k tímom, ktoré by nám mali kradnúť spánok. Je to náš posledný zápas v skupine A, čiže 21. mája o 16:15 je naša posledná šanca nahrať body na ďalší postup. V takýchto chvíľach je dobré predviesť kvalitnú hru a nepoľaviť, vysielame tým totiž signál o kondícii tímu aj ďalším súperom, ktorí na nás ešte len čakajú.

V čom sme dobrí my?

K našim silným stránkam patria momenty, keď hráme v oslabení. Znie to ako paradox, no našich hráčov vie táto skutočnosť priblížiť k neuveriteľným výkonom. Boli sme svedkami zápasov, keď dokázali práve počas súperovej presilovky skórovať.

Vyzdvihnúť treba aj dobre nastavenú fair-play hokejovú kultúru našich hráčov. Málokedy sa púšťajú do provokácií, bitiek či zákerných faulov. Je to dôkazom ich silných osobností, ktoré dajú prednosť hre pred osobnými potýčkami.

Našou výhodou bude aj domáce prostredie. Tisícky fanúšikov na tribúnach, plné terasy a podniky s obrovskými obrazovkami – takto to bude v máji vyzerať u nás. Dúfajme, že sa táto vlna energie a podpory pozitívne odzrkadlí aj na výkonoch nášho tímu.

Ak si chcete vychutnať majstrovstvá na vlastné oči, zapojte sa do našej súťaže o lístky a ďalšie zaujímavé výhry. Stačí sa zastaviť u nás na pobočke a vyplniť jednoduchú klientsku analýzu. Súťaž prebieha od 1. 3. do 31. 5. 2019, radi vám všetky podrobnosti vysvetlíme priamo na pobočke.

 

Tlačiť
www.raiffeisen.sk | Kontakt 0850 850 555 | © 2021 Tatra banka, a. s., organizačná zložka podniku - Raiffeisen banka
https://www.raiffeisen.sk/sk/o-banke/uzitocne-tipy/tipy/ms-hokeji-2019-viete-ake-su-silne-aj-slabe-stranky-nasich-superov.html