MS v hokeji 2019: 7 tipov na vychádzku po Košiciach

| 08.05.2019 | 3 minúty čítania

MS v hokeji 2019: 7 tipov na vychádzku po Košiciach

Premýšľate, ktoré miesta v Košiciach navštíviť medzi jednotlivými hokejovými zápasmi? Prezrite si naše tipy na vychádzky a oddych za každého počasia. Planetárium, železnička či legendou opradený Žobrákov dom – to je len zlomok zo štedrej ponuky Košíc.

Tohtoročné Majstrovstvá sveta v hokeji sa budú konať v Košiciach a Bratislave. V ostatnom článku sme vám predstavili tipy, kam sa oplatí vyraziť medzi zápasmi v Bratislave , teraz sa môžete inšpirovať zaujímavými miestami v Košiciach.

Pokiaľ ešte nemáte lístky, zapojte sa do súťaže: užite si nielen Košice a ich malebné miesta, ale aj Majstrovstvá sveta v hokeji. Pravidlá sú jednoduché a výhru máte na dosah ruky, súťažíme až do 31. 05. 2019. Sme hrdým partnerom slovenského hokejového tímu a veríme, že naši hokejisti sa postarajú o krásne zážitky na ľadovej ploche. Pre ešte krajšie zážitky z Košíc vám prinášame nasledovné tipy.

1. Dóm sv. Alžbety a Kaplnka sv. Michala

Pomenovanie gotická perla nemá Dóm svätej Alžbety náhodou. Nachádza sa v historickom centre Košíc a je krásna nielen zvonku. Nahliadnite aj dovnútra a navštívte Žigmundovu vežu. Košice budete mať ako na dlani. K tomuto výhľadu však treba pokoriť 160 schodov.

Hneď vedľa Dómu svätej Alžbety stojí Kaplnka svätého Michala, ďalšia gotická pamiatka. Podobne ako Dóm svätej Alžbety, aj Kaplnka je obľúbeným svadobným miestom. Historické centrum Košíc ešte stále dýcha príjemnou atmosférou, ktorú už v mnohých mestách nenájdete.

2. Spievajúca fontána

Najmä počas slnečného počasia sa okolie Spievajúcej fontány v Košiciach teší hojnému počtu návštevníkov. Je príjemné si oddýchnuť po hokejových zápasoch plných emócií. Pod korunami stromov, na lavičke či trávniku si môžete vychutnať nielen krásy spievajúcej fontány, ale aj košické streetfoodové špeciality.

Košice majú množstvo pekných parkov, takže milovníci zelene, fontán a prechádzok si prídu na svoje. Pokiaľ k nim patríte, navštívte aj botanickú záhradu. V prípade nepriaznivého počasia môžete obdivovať krásne kvety v skleníkoch s exotickými rastlinami.

3. Štátne divadlo

Od spievajúcej fontány je to už len pár krokov k Štátnemu divadlu. Je to jedno z najkrajších divadiel v celej Európe. Kedysi bolo dokonca Národným divadlom. Pokiaľ budete mať šťastie, možno sa vám podarí zohnať lístok aj na predstavenie. Atmosféra, ktorú tam zažijete, vás prenesie do obdobia renesancie.

4. Hrnčiarska ulica

Táto malebná ulička láka mnohými príjemnými miestami, kde si môžete vychutnať nielen jej malebnú architektúru, ale aj dobré jedlo či posilňujúce nápoje. Kedysi ste tu mohli nájsť – ako jej názov napovedá – remeselníkov, najmä hrnčiarov. V 90. rokoch sa dokonca Hrnčiarsku ulicu snažili vrátiť remeselníkom: sídlil tu obuvník, bylinkár, kováč aj pekár.

5. Žobrákov dom

K Žobrákovmu domu sa viaže úsmevný príbeh: kedysi vraj v Košiciach žil žobrák, ktorý si žobraním nazhromaždil taký majetok, že si dal postaviť nádherný dom rovno na Hlavnej ulici v samom srdci Košíc.

Na strechu si dal umiestniť svoju sochu, ktorou úctivo zdraví Košičanov a srdečne im ďakuje. Či už je na tejto legende niečo pravdy, alebo nie, Žobrákov dom je veľmi pekná stavba, ktorú sa oplatí vidieť.

6. ZOO Košice a DinoPark

Rajom pre deti je DinoPark či návšteva ZOO Košice. ZOO je otvorená celoročne, takže nech už zavítate do Košíc v ktorýkoľvek deň, brány sú vám otvorené. Pozrite si kŕmenie tuleňov, opíc či medveďov skúseným personálom. Sami si kŕmenie môžete vyskúšať na vysokej zveri: danieloch či srnkách.

Deti určite poteší aj návšteva DinoParku, ktorý je ukrytý v rozľahlom areáli ZOO. Pozrite si spolu s deťmi krátky 3D film, alebo sa poprechádzajte areálom DinoParku. Celým DinoParkom preteká potôčik Hrubša, ktorý dodáva parku atmosféru prastarej divočiny. Príjemná prechádzka pod korunami stromov a desiatky dinosaurov sú výborným relaxom pre celú rodinu.

7. Košická pionierska železnička a prechádzka lesom

Pokiaľ milujete prechádzky, už 2 kilometre od Hlavnej ulice nájdete lesík. Tým práve vedie cyklistický aj turistický chodník, ktorým sa dostanete až na Chatu Lajošku. A nielen tam. Obľúbenou atrakciou lesa je Košická pionierska železnica. Je to prvá rekreačná železnica ešte z čias Československa.

Hoci sa neskôr postavili ďalšie, funkčná je už iba táto. Pre deti, nadšencov vláčikov či ľudí, ktorí si dokážu užívať rozmanité krásy sveta okolo, je cesta vláčikom nezabudnuteľným zážitkom. Nechajte sa povoziť a potešte sa pohľadom na okolitú prírodu.

Čo v prípade škaredého počasia?

Aj v prípade daždivého či chladného počasia si môžete z Košíc odniesť pekné zážitky. Oblečte si pršiplášte a vyrazte krásam Košíc v ústrety – alebo navštívte miesta, kde vám chlad či daždivé počasie nebudú prekážať.

Dajte si pravú taliansku kávičku

Kaviareň Carpano je jednou z prvých talianskych reštaurácií, ktoré vznikli ešte za čias Československa. Pravou talianskou atmosférou a nádhernou vôňou kávy láka nielen turistov, ale aj domácich. Šálka horúcej kávy padne dobre v akomkoľvek počasí.

Múzeum letectva

Pokiaľ pôjdete odprevadiť našich súperov až na letisko, zastavte sa v leteckom múzeu. Nájdete ho rovno na letisku a pýši sa zbierkou vzácnych lietadiel z celého sveta. Okrem lietadiel v ňom našlo domov aj niekoľko helikoptér či autobus.

Slovenské technické múzeum

Návšteva Slovenského technického múzea nie je len pre nadšencov techniky. Na svoje si prídu aj deti či laici: každý dokáže oceniť umelecké kováčstvo či planetárium. V sieni elektrických výbojov to tiež poriadne iskrí.

Veríme, že okrem našich tipov vás v Košiciach potešia aj výkony našich hokejistov. Nech už budú výsledky akékoľvek, veríme, že aj vďaka našim odporúčaniam si pobyt v Košiciach užijete dosýta.

 

Tlačiť
www.raiffeisen.sk | Kontakt 0850 850 555 | © 2021 Tatra banka, a. s., organizačná zložka podniku - Raiffeisen banka
https://www.raiffeisen.sk/sk/o-banke/uzitocne-tipy/tipy/ms-hokeji-2019-7-tipov-vychadzku-po-kosiciach.html