Ako bezpečne investovať peniaze? Riešením môže byť viazaný vklad

| 17.07.2017 | 3 minúty čítania

Ako bezpečne investovať peniaze? Riešením môže byť viazaný vklad

Ste vo svete investícií nováčikom, ale napriek tomu by ste radi výnosne zhodnotili vaše našetrené peniaze? Aj pre investičných začiatočníkov existuje riešenie. Pozrime sa naňho bližšie.

Možno aj vám sa v priebehu rokov podarilo na účte nahromadiť celkom slušnú sumu peňazí a teraz rozmýšľate, ako by ste ich výhodne zhodnotili. Nepríde vám kúpa auta či luxusná dovolenka tým správnym riešením? Tu je niekoľko možností, kam investovať.

Populárne podielové fondy

Výnosnosť podielových fondov však závisí od toho, ako odvážny investor ste. Platí tu jednoduchá logika: čím väčšie riziko, tým je potenciálny výnos lepší.

Základné rozdelenie podielových fondov je nasledovné:

  • fondy krátkodobých investícií,
  • dlhopisové fondy,
  • akciové fondy,
  • zmiešané fondy,
  • špeciálne fondy nehnuteľností,
  • fondy fondov.

Najbezpečnejšie z ponuky podielových fondov sú fondy krátkodobých investícií. Práve tieto sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí to doteraz s investovaním neskúšali. Zároveň však treba rátať aj s tým, že ich výnosnosť bude nižšia oproti tým rizikovejším fondom. Ide o krátkodobé investovania, a tak je odporúčaný investičný horizont skutočne krátky – 1 rok.

Najrizikovejšie, avšak aj potenciálne najvýnosnejšie, sú akciové fondy. Ide o dlhodobejšie investovanie, pri ktorom treba počítať s krátkodobými výkyvmi a poklesmi hodnoty podielu. Odporúčaný investičný horizont je viac ako 5 rokov. Tieto fondy by sme však odporúčali skôr skúsenejším a odvážnym investorom.

Hľadáte bezpečie? Voľbou môže byť viazaný vklad

Ak ste opatrným investorom a „pokukujete“ po vhodnom mieste, kam uložiť vaše našetrené peniaze, aby sa pomaly a najmä bezpečne zhodnocovali, riešením pre vás môže byť viazaný vklad. Ten nájdete aj u nás v Raiffeisen banke. Ako funguje?

V prvom rade je dôležité spomenúť, že viazaný vklad si založíte už počas jedinej návštevy našej pobočky a bez poplatku. Viazanosť si volíte sami. Jeden, dva alebo tri roky? Je to len na vás. Takisto si sami určíte, koľko peňazí chcete vložiť na viazaný vklad, pričom neexistuje obmedzenie na výšku vkladu.

To, ako sa vašim úsporám darí a ako sa zhodnocujú, môžete sledovať vo vašom Internet bankingu alebo prostredníctvom Infolinky. Nikdy sa nestane, že by ste nevedeli, ako na tom vaše úspory sú. Náš viazaný vklad charakterizuje jednoduchá a zrozumiteľná zmluva, žiadne poplatky, žiadne skryté podmienky a možnosť vloženia peňazí v hotovosti alebo prevodom.

Ak ste aj vy opatrným človekom, ktorý má rád vo veciach prehľad a nechce sa nechať prekvapiť, navštívte našu pobočku a informujte sa o viazanom vklade. Peniaze máte v bezpečí a navyše vám aj zarábajú ďalšie peniaze. Nie je to ideálna kombinácia?

Tlačiť
www.raiffeisen.sk | Kontakt 0850 850 555 | © 2021 Tatra banka, a. s., organizačná zložka podniku - Raiffeisen banka
https://www.raiffeisen.sk/sk/o-banke/uzitocne-tipy/tipy/ako-bezpecne-investovat-peniaze-riesenim-moze-byt-viazany-vklad.html